Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Комплекс привітання Місяця, чандра намаскар 🌙

Оновлено:
Photo of author
Written By Sumantra Yoga

Намасте! Мене звати Сумантра. Я звичайна людина яка закохана в життя та йогу. Безмежно рада дітились із Вами знаннями про йогу у своєму блозі.

iHerb WW

Комплекс вправ Чандра Намаскар набув популярності на Заході наприкінці минулого століття серед людей, які займаються йогою. Предок привітання Місяця це добре відомий комплекс Сур’я Намаскар, або привітання сонця. Ці послідовності асан можна ввести на початку занять як розігрівальний комплекс або як індивідуальну практику. Існує багато варіантів зв’язок привітання Місяцю, які повністю відрізняються одна від одної. Комплекси не пов’язані з традиційною йогою, вони були створені в сьогоднішні дні. Однак це не погіршує переваги цієї практики.

У фразі “Чандра Намаскар” слово “Чандра” означає “Місяць”, а “Намаскар” – “привітання”. Місяць – нічне світило, тому практика проводиться на заході дня. Захід сонця забирає з собою денну енергію й уособлює засинання природи. Це необхідно для воскресіння та омолодження світу наступного ранку. Ніч заміняє день, потім день заміняє ніч. Сонце і місяць у парі уособлюють подвійність маніфестного Всесвіту.

Answear UA

Цей комплекс підходить для всіх кому не виходить або не підходить займатися йогою вранці. Привітання Місяцю – це аналог привітанню до сонця, але для занять ввечері.

Вплив на енергію людини

Згідно з йогою, одним із трьох основних енергетичних каналів в організмі людини є Іда-Наді, який також називається “Чандра Наді”, або “Місячний канал”. Він розташований зліва від центрального каналу – сушумни.

Чандра-Наді відповідає за такі функції:

  • Дихання лівою ніздрею;
  • охолодження;
  • Парасимпатична нервова система;
  • жіночі властивості;
  • психічна діяльність;
  • Негативна енергія

Функції Сур’я-Наді:

  • Дихання правою ніздрею;
  • потепління;
  • Симпатична нервова система;
  • чоловічі властивості;
  • фізична активність;


В описі комплексу Чандри Намаскар, які присутні в інтернеті, часто зазначається, що вони активують виключно Іда/Чандра-Наді в людині. Водночас Сур’я Намаскар, що діє як антагоністичний комплекс, нібито активує лише пінгала-наді. Це твердження можна вважати справедливим лише частково з наступних причин:

В обох послідовностях асан існує динаміка, тобто фізичні навантаження, що неможливо без включення пінгала.
Крім того, будь-які, ще більш активні зв’язки вправ дещо медитативні, тому використовують їх.
Комплекс Чандра Намаскар, як і будь-яка інша йога практика, допомагає довести Іду та пінгали до рівноваги.

місяць

Історія походження Чандри Намаскар

У стародавніх йогічних писаннях немає посилань на комплекс привітання Місяцю. Комплекс був створений в кінці 20 століття.

Важко сказати, хто з викладачів вперше використав цю назву. Швидше за все, ці зв’язки асан виникли спонтанно, у зв’язку з особливістю групових класів у західному суспільстві. Річ у тому, що серед любителів йоги комплекс привітання сонцю дуже популярний. Сама назва передбачає практику на світанку. Однак найпопулярніший час для групових занять у місті – це вечір у будні дні після роботи. Увечері вітати Місяць більш логічно. Тому назва комплексу та його семантичний вміст зазнали змін.

Але про те, як виник комплекс попередника Чандри Намаскар Сур’я Намаскар про це є деяка інформація. Ця практика була широко розповсюдженою в Стародавній Індії та згадується в Рігведі та Аюрведі. Однак у цих джерелах техніка виконання була зовсім іншою. Він складався з ряду статичних, витягнутих положень тіла в поєднанні з повторенням мантр. Сур’я Намаскар не була динамічним комплексом вправ, які ми знаємо сьогодні. Цей комплекс почав використовуватись на заняттях йоги не так давно. Найдавніші посилання на нього датуються першою половиною 20 століття.

Протипоказання

  • Зміщення міжхребцевих дисків.
  • Серйозні стадії захворювань та травм, пов’язаних з поперековим хребтом.
  • Хвороби серцево -судинної системи на важкій стадії.
  • Серйозні проблеми з тиском.
  • Не потрібно робити з інфекційними захворюваннями, лихоманкою тощо ..
  • В якості запобіжних заходів жінкам краще не брати участь під час критичних днів.
  • Комплекс не може бути виконаний вагітними жінками, з четвертого місяця до народження.
  • Якщо виникають додаткові проблеми та сумніви, пов’язані з протипоказаннями, вам потрібно звернутися до професійного медичного працівника.

Послідовність привітання Місяцю

Представлена ​​версія Чандри Намаскар дає загальний ефект зміцнення. Він може бути використаний як розігрів на початку уроку, оскільки він прогріває всі м’язи та суглоби. Також цей комплекс буде дуже корисним як незалежна практика.

  • Пранамасана (praṇāmāsana)початкове положення – це поза молитви. Займіть положення стоячи, зі складеними перед грудьми руками в жесті намасте. Ноги разом. Дихання вільне.
  • Хаста Утанасана. З вдихом підніміть прямі руки вгору. Погляд також вгору. Зробіть легкий круговий жест плечима,і витягніться вгору, потягніть плечі та верхню частину тіла назад.
  • Падахастасана. З видихом нахиліть тіло вперед і притисніть долоні до підлоги праворуч і ліворуч від ніг. Спробуйте тримати ноги прямо. Якщо потрібно, ви можете злегка зігнути коліна.
  • Ашва Санчаласана. Зробіть крок правою ногою далеко назад, згинаючи ліву ногу в коліні. Права нога пряма, коліно не кладемо на підлогу. Ліве стегно продовжує лінію правої ноги. Долоні притиснені до підлоги. Погляд спрямований вперед.
  • Анджанейасана. Зробіть вдих опустіть праве коліно. Підйом правої ноги, також притисніть до підлоги. Водночас підніміть руки вгору, відводячи плечі та верхню частину тіла назад. Таз штовхайте вперед і вниз. Погляд спрямований вгору.
  • Адхо Мукха Шванасана (собака мордою вниз). На видиху зробіть крок лівою ногою до правої, поставте їх поруч на ширині тазу. Випряміть ноги та притисніть п’ятки до підлоги. Куприк тягнеться вгору, спина пряма шия розслаблена. Можна при зігнути ноги в колінах, підвести п’яти від підлоги.
  • Аштанга Намаскарасана. Затримайте дихання, покладіть коліна, груди та підборіддя на підлогу(поза з опорою на вісім точок). Таз підіймається вгору. Стегно, живіт та лікті вгорі, не кладемо на підлогу.
  • Бхуджангасана (поза кобри). З вдихом покладіть підйоми ніг, коліна і передню частину тазу на підлогу. Випряміть руки у ліктях і підійміть тіло, щоб торкалась підлоги тільки лобкова кістка. Голову відкиньте назад, плечі опустіть вниз. Руки можна не повністю випрямляти в ліктях, головне, щоб було комфортно і слідкуйте за відчуттями в попереку.
  • Адхо Мукха Шванасана (собака мордою вниз). На видиху зробіть крок лівою ногою до правої, поставте їх поруч на ширині тазу. Випряміть ноги та притисніть п’ятки до підлоги. Куприк тягнеться вгору, спина пряма шия розслаблена. Можна при зігнути ноги в колінах, підвести п’яти від підлоги.
  • Ашва Санчаласана.Положення аналогічне кроку 4, але тепер права нога попереду
  • Падахастасана (див. Крок 3) – робимо на видиху
  • Хаста Утанасана (див. Крок 2) – Робимо на вдиху.
  • Пранамасана (praṇāmāsana)(див. Крок 1) – Вільне дихання.
  • Це половина кола. Друга половина відрізняється тим, що ми робимо все те саме тільки змінюємо ноги, там де була ліва попереду тепер права і навпаки.
  • Скільки повторень вам необхідно зробити ви визначаєте самостійно, головне, щоб це було на дві сторони права і ліва нога, таким чином буде баланс у тілі.І не засмучуйтесь якщо у вас на одну сторону виходить краще, а на іншу менша амплітуда, це нормально людське тіло не досконале і з щоденною практикою вам буде легше і краще все вдаватись.
  • після завершення практики рекомендуємо полежати у шавасані.
Комлекс вправ чандра намаскар, привітання місяцю

Яка користь від комплексу привітання Місяцю

“Привітання Місяцю”, або “Чандра Намаскар”, це комплекс йога-поз, який виконується ввечері після заходу сонця. Ось деякі користі, які можуть бути отримані від виконання цього комплексу:

  1. Розслаблення і релаксація: “Привітання Місяцю” включає рухи та пози, спрямовані на розслаблення м’язів та зняття напруги після напруженого дня. Це може допомогти вам заспокоїтися, відпустити стрес і підготувати тіло до спокійного сну.
  2. Покращення сну: Виконання комплексу перед сном може позитивно вплинути на якість сну. Розслаблення м’язів та спеціальні дихальні вправи можуть сприяти глибокому та відновлюючому сну.
  3. Зняття напруги: Розтяжки та рухи, що включені до комплексу, допомагають розігнути та розслабити м’язи, особливо ті, які піддалися напрузі протягом дня.
  4. Зосередження на внутрішньому світлі: Виконання комплексу ввечері допомагає зосередитися на внутрішній гармонії та світлі. Після заходу сонця, коли навколо стає темно, це може служити нагадуванням про внутрішню світлість і сприяти сприйняттю позитивних аспектів життя.
  5. Стабілізація емоцій: Виконання йога-поз та дихальних вправ може допомогти зменшити тривогу, напругу та інші негативні емоції, допомагаючи вам заспокоїтися та розслабитися.
  6. Підтримка енергетичного балансу: “Привітання Місяцю” сприяє балансуванню енергетичних центрів та надає змогу поглибити зв’язок з власною енергією.
  7. Підготовка до медитації: Виконання комплексу може створити сприятливе середовище для практики медитації, допомагаючи заспокоїтися та налаштуватися на внутрішній спостережливості.
  8. Покращення гнучкості: Розтяжки, що включені до комплексу, можуть підтримати гнучкість м’язів і суглобів.

Варто зазначити, що “Привітання Місяцю” може відрізнятися від “Привітання Сонцю” (Сур’я Намаскар) не лише в позах і рухах, але й у фізіологічному впливі через специфіку рухів та розслаблюючі характеристики комплексу.

Перед початком будь-якої нової практики йоги рекомендується проконсультуватися з лікарем або інструктором йоги, особливо якщо у вас є медичні питання або обмеження.

Взаємодія з місяцем

Вивчивши комлекс Чандра Намаскар ви зможете практикувати його самостійно. Виконуючи цей комплекс, людина звертається до Місяця як до одиного з аспектів прояву Всесвіту. У ведичній традиції слово “Чандра” відповідає не лише імені Небесного Світила. Це також ім’я Бога Місяця,який уособлює розум і підсвідомість людини.

У йога-сутерах Патанджалі каже: “Завдяки Самямі, Джогін розуміє зіркову систему на Місяці”. Самяма – це глибокі етапи медитації: Дхаран, Дхяна та Самадхі. У книзі “Йога Сутра Патанджалі. Роз’яснення »B.K. S. Iyengar пише, що, крім сонячного сплетіння, в людському тілі є місячне сплетіння. Яке належить до мозку. Самяма в області мозку допомагає розширити свідомість.

Зоряні галактики повторюють галактики думок, які, як і зірки, мерехтять, зникають, знову з’являються і мерехтять.

B.K.S. Iyengar

🕉️

iHerb WW
iHerb WW