Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Пранаяма Капалабхаті “Сяючий череп”

Оновлено:
Photo of author
Written By Sumantra Yoga

Намасте! Мене звати Сумантра. Я звичайна людина яка закохана в життя та йогу. Безмежно рада дітились із Вами знаннями про йогу у своєму блозі.

iHerb WW

Капалабхаті – давня очисна практика, яка цінується йогами через те що дає ефект пробудження організму, очищення розуму та енергетичних потоків в тілі. Капалабхаті пранаяма в перекладі з санскриту означає «сяючий череп», де Капала – «череп», а «БХАК» – чистити, чистка, сяючий. У древніх описах згадується, що регулярна практика цієї техніки дозволяє змінити карму і досягти просвітлення.

Що являє собою капалабхаті?

Дихання капалабхаті ще називають вогняне дихання, тому як допомагає генерувати потужний потік енергії в тілі, зарядитися бадьорістю і справлятися із занепадом сил.

Тіло людини, яке накопичує в собі продукти життєдіяльності і обміну речовин за рахунок активного і безперервного чергування вдиху і видиху животом з акцентом на видих, організм поступово позбавляється від відходів і токсинів, накопичених в тканинах. Продукти обміну активно збираються в тканинах і виводяться через легені шляхом «виштовхування» їх за допомогою дихання.

Answear UA

Користь техніки капалабхаті

Техніка капалабхаті надає потужний ефект на організм людини. 

Користь пранаями:

  • Стимуляція кровообігу в черевній порожнині, масаж органів шляхом роботи живота;
  • виштовхування токсинів і виведення через легені;
  • Підвищення тонусу тіла, прочищення чакр людини;
  • Поліпшення роботи нервової системи – бадьорість, очищення розуму, освіження думок, поліпшення настрою, свобода від стресу;
  • зміцнення м’язів преса і опрацювання абдомінальних глибинних м’язів живота;
  • поліпшення роботи лімфатичної, травної, видільної систем;
  • природна інгаляція в процесі виконання техніки капалабхаті;
  • очищення ментальних каналів, пробудження третього ока, який відповідає за духовне зростання, інтуїцію, зв’язок з вищими силами.
панаяма

Техніка виконання Капалабхаті

У капалабхаті техніка виконання дуже важлива. Як робити капалабхаті правильно необхідно знати всім. Початківцям слід уважно ознайомитися з тим, як правильно робити вдих і видих, в якій позі робити дихання вогню.

Практикувати йога дихання капалабхаті можна в положенні сидячи і стоячи. Для початку підійде більш зручна поза сидячи з прямою спиною. Краще прийняти позу полулотоса або по-турецьки для того, щоб повністю сконцентруватися на диханні.

Закрийте очі і переведіть увагу всередині себе. Розслабтеся.

Для першого разу перемістіть одну руку собі на живіт для того, щоб виконувати йогівські дихання капалабхаті саме животом. Другу руку опустіть долонею вгору на коліні.

Зробіть кілька циклів дихання. Дихаємо тільки через ніс рівно і спокійно.

Глибокий вдих і різкий видих. Ви повинні скорочувати м’язи живота, виштовхуючи їм повітря з легенів при видиху. Видих максимально повний і потужний повинен супроводжуватися відчуттям, що живіт притискається до хребта.

Пасивний вдих виконується автоматично, всю увагу приділяйте видиху.

На початку освоєння техніки капалабхаті можна робити 36 повторень, коли почнете регулярно практикувати – 108.

Після виконання останнього подиху затримайте дихання. Зробіть Мула Бандху, по черзі виконуючи бандхи саме в такій послідовності: джаландхара-бандха (горловий замок), мула-бандха (замок промежини) уддіяна-бандху (замок в області діафрагми). Затримка дихання залежить тільки від вашої підготовки.

З вдихом відпускаємо замки в такій послідовності: мула, уддіяна, джаландхара. Після розслаблення горла підійміть повільно голову і видихніть через ніс.

Пам’ятайте, рухається тільки живіт, решта тіла — в нерухомому стані.

Капалабхаті – очищення голови, сяючий череп

пранаяма

Помилки виконання капалабхаті

Новачки найчастіше в своїй практиці можуть допускати деякі помилки в цій дихальній техніці. Наведемо найтиповіші:

  • Рівнозначний вдих і видих. Пам’ятайте, що вдих триває довше видиху приблизно в 3 рази. Найважливіший фактор – потужність видиху. Довгий вдих і різкий видих.
  • Чи не перенапружуйте м’язи преса. Живіт повинен бути в розслабленому стані.
  • Якщо настало запаморочення – ви перестаралися. Посидьте спокійно, відновіть свій стан.
  • Не потрібно контролювати вдих. Прослідкуйте, щоб він був довший видиху. В іншому – справа техніки.

Протипоказання

Як і будь-яка практика йогівської дихання, капалабхаті має ряд протипоказань до виконання:

  • підвищений кров’яний тиск;
  • різні хвороби легенів;
  • грижа в районі черевної порожнини;
  • серцеві захворювання;
  • утриматися від практики в період вагітності і менструації.

У всьому потрібна міра, тому не перестарайтеся з пранаямою. У вас може початися запаморочення або підвищиться тиск. Ефект капалабхаті можна помітити на собі вже через кілька занять. Вирівнюються цикли сну і неспання, йде безсоння. Ви будете бадьорі вранці та не відчувати втоми цілий день.Після пранаями можна виконати комплекс Сур’я Намаскар. Дихальна техніка капалабхаті продовжує молодість, є антистрес і зміцнює здоров’я. Є потужною і дієвою профілактикою онкозахворювань. Погодьтеся, краще жити поза тривог і хвороб. Практикуйте усвідомлено.

Намасте! 🙏

iHerb WW
iHerb WW