Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Карма-йога шлях безкорисливого служіння

Photo of author
Written By Sumantra Yoga

Намасте! Мене звати Сумантра. Я звичайна людина яка закохана в життя та йогу. Безмежно рада дітились із Вами знаннями про йогу у своєму блозі.

iHerb WW

Йогічна концепція карми стала загальноприйнятою по всьому світу. Швидше за все тому, що  закон карми простий і зрозумілий — що посієш, те пожнеш. Карма-йога — одна з чотирьох основних гілок йоги, яка використовує намір власних дій для контролю ланцюгової реакції причини та наслідку. Це давня практика, яка використовує закон карми, щоб зробити вас кращою людиною та зробити весь світ щасливішим і добрішим. Карма-йога найкраще підходить для людей, які від природи є щедрими та добрими, але кожен може легко почати цю практику. Вона може надати багато тих же переваг, що й інші практики йоги,  без особливих фізичних чи психологічних проблем.

Що таке карма-йога?

Карма-йогу часто визначають як «йогу дії» або «шлях безкорисливого служіння».

 Санскритське слово «Карма» походить від кореня слова «Кру», що перекладається як «робота, вчинок або дія». Йога — це набір практик для об’єднання тіла, розуму та серця в стан єдності. Карма-йога — це дисциплінований і свідомий шлях до досягнення цього єдиного стану через безкорисливі, добрі та щедрі дії. Ця йога дії передбачає відмову від майбутніх плодів наших зусиль як духовної пропозиції замість того, щоб дозволити его прив’язатися до результатів наших дій.

Answear UA

Яка мета карма-йоги?

Головна мета карма-йоги – досягти мокші (просвітлення) через дії та роботу у світі. Не потрібно бажати мудрості, щоб займатися цією йогою. Ця йога — це спосіб допомогти іншим, одночасно зменшивши власні страждання та егоїстичні схильності. Під час практики карма-йоги дії людини розглядаються як форма молитви чи поклоніння, щоб поглибити свій духовний зв’язок із Божественним або з єдністю всього життя.

Переваги карма-йоги

Кажуть, що карма-йога очищає розум і серце. Він сприяє виникненню таких позитивних почуттів, як смирення, доброта, співчуття, честь, вдячність, щедрість, любов і радість. Карма-йога зменшує та усуває негативні емоції, такі як заздрість, ненависть, страх, жадібність, егоїзм і ревнощі. 

Як пише Свамі Вівекананда: «Кожен акт любові приносить щастя; немає жодного акту любові, який не приніс би миру та благословення у відповідь». 

Карма-йога також має силу перетворювати ваші звичайні повсякденні дії на могутні акти духовного зв’язку та уважності. Це також чудовий спосіб створити навколо себе міцну спільноту однодумців.

Історія карма-йоги

Основи карма-йоги були закладені в одному з перших священних писань Упанішад, Бріхадараньяка Упанішад, яка була складена приблизно в 500 р. до н. Йога дії була додатково пояснена в епічному тексті  Бхаґавад Ґіта. Крішна пояснює практику Карма-йоги та пов’язує її з виконанням Дхарми або особистим обов’язком. Він асоціює цю йогу як форму поклоніння, коли чиїсь дії безкорисливі, віддані правильним цілям або однодумцям, а також з позитивним почуттям і ставленням.

Як практикувати карма-йогу

Карма-йога — це один із найлегших і найпростіших способів займатися йогою поза студією йоги. В ідеалі будь-який тип практики йоги матиме найкращий успіх завдяки постійним і відданим зусиллям, але будь-які зусилля, які ви можете докласти до цього, сприятимуть досягненню більшої єдності та миру у вашому житті. Карма-йога може бути веселою та легкою, але якщо ви від природи не скромна, добра та щедра людина, вам буде важко. Зверніть увагу на те, де практика здається вам складною та важкою, оскільки саме на цьому ви повинні зосередити свою роботу.

Ви можете підійти до практики Карма-йоги різними способами. Великі чи маленькі прояви доброти та щедрості можуть бути сплетені через нашу щоденну роботу та дії. Розмір і частота ваших дій не мають такого значення, як наявність чистих мотивів допомагати іншим без очікування отримання будь-якої вигоди для себе.

Як почати практику

Найкращий спосіб почати — знайти способи бути добрими та щедрими до себе та своїх близьких. Зверніть увагу на своє ставлення до домашніх справ і робочих обов’язків. Намагайтеся підходити до всіх цих дій з позитивним настроєм. Переставте свої цілі, щоб менше зосереджуватися на своєму его, а більше зосереджуватися на користі для інших навколо вас. Коли ви звикнете до практики, розширте це коло, щоб включити більше людей і організацій. Шукайте можливості стати волонтером або допомагати неприбутковим і благодійним організаціям. Якщо ви практикуєте хатха-йогу, у вашій місцевій студії можуть бути заняття Карма-йоги та заходи, в яких ви можете взяти участь.

Запитання для глибокого роздуму

Необхідно перевірити та обдумати свої наміри та ставлення протягом вашої практики. Запитайте себе: «Що це для мене?» допоможе викорінити будь-які егоїстичні мотиви. Ось перелік інших запитань, які допоможуть скерувати та вдосконалити вашу практику карма-йоги:

  • Як я можу поділитися своїми дарами й талантами з іншими?
  • Що було б найбільш корисним для цієї особи чи організації?
  • Що найбільше потрібно зараз?
  • Хто найбільше потребує допомоги?
  • Коли я маю найбільше вільного часу або мені легше допомагати іншим?
  • До кого чи чого я відчуваю найбільше співчуття?
  • Які мої мотивації та наміри надання цієї допомоги?
  • Які дії будуть найкращими для всіх людей у ​​всьому світі?
  • Чи є мої дії поважними та уважними до інших?
  • Чи мої дії добрі, люблячі та щедрі?
  • Що відчуває моє серце, коли я виконую цю роботу?

Карма-йога — це потужний спосіб розширити свій духовний шлях. Замість того, щоб обмежувати себе потребою, та бажанням, ви можете створити свободу, легкість і радість через безкорисливі дії. Якщо ми зосереджуємося на тому, щоб бути щиро добрими до всього, що нас оточує, і розглядаємо, як наші дії впливають одне на одного, ми повільно станемо кращими людьми та наблизимося до просвітлення.

Поширюєте свою любов і доброту у світ 🤍

Намасте 🙏

iHerb WW
iHerb WW